top of page

Kodėl įmonės naudoja verslo analitiką?

Yra keletas aspektų kodėl įmonės pasuka šiuo keliu:

1. Efektyvumas. Mokėti kvalifikuotam darbuotojui darbo užmokestį už dalinai mechaninį darbą kurį jis atlieka surinkdamas duomenis, juos apdorodamas ir kam nors pateikdamas yra labai brangu. Sistemos duomenis gali savarankiškai surinkti, apdoroti ir pateikti įvairiais kanalais.

2. Pažanga. Šiais dirbtinio intelekto laikais yra daugybė išmanių algoritmų, kurie gali atlikti skaičiavimus, padaryti įžvalgas ar apdoroti tokius duomenų kiekius, kokie neįmanomi ruošiant ataskaitas rankiniu būdu. Atsargų senėjimo (užsigulėjimo sandėlyje) dinamika, klientų įpročiai vėluoti su atsiskaitymais, vadybininkų įpročiai pardavinėti pigiau nei kiti vadybininkai, darbo krūvių pikai ir panašūs rodikliai yra tai, kas pakelia vadybą į aukštesnį lygmenį. 

3. Skaidrumas (angl. transparency/visibility). Kiek laiko vadovui trunka atėjus į darbą po atostogų suprasti kokia tiksliai šiuo metu situacija įmonėje ir ar niekas nenukrypo nuo normos? Reikia atsispausdinti ir peržiūrėti mažiausiai 20 ataskaitų? Analitika leidžia jums pamatyti visą situaciją akimirksniu ir stebėti įmonės veiklą ar pavienius procesus visą laiką. Yra labai didelis skirtumas tarp "mes tokius rodiklius galim suskaičiuoti rankiniu būdu" ir "mes tokius rodiklius matom kasdien".

4. Analitika inicijuoja pokyčius. Pradėjus naudoti išmanius rodiklius ir atsiradus galimybei veiklą stebėti efektyviai, natūraliai prasideda pokyčiai. Pastebimos tendencijos, atrandami neefektyvūs procesai ar žingsniai, kyla naujų minčių kaip veiklą organizuoti efektyviau ar uždirbti daugiau pelno.

bottom of page