+370 618 59878

Ukmergės g. 251
Vilnius, 
Lithuania

©2019 by Soltus. 

Kurią technologiją rinktis?

Pagal pasaulinę tyrimų bendrovę Gartner šiuo metu analitikos sprendimų rinkoje yra trys lyderiai - Qlik Sense, Microsoft Power BI ir Tableau. Visos šios sistemos orientuotos į savitarną, intuityvų naudojimą ir lengvą vizualizacijų pritaikymą įmonės poreikiams. Mūsų įmonė diegia dvi iš šių technologijų - Qlik Sense ir Microsoft Power BI.

Qlik Sense įrankis geriausiai pritaikytas intuityviam vartojimui. Vartotojai greitai perpranta kaip juo naudotis, nes pagrindinis principas - "spausk tai, kas domina". Visi grafikai, lentelės sąrašai veikia ir kaip filtrai, visi panaudoti filtrai matomi visą laiką ir išlieka perėjus į kitą vizualizaciją ir pan. Be to Qlik Sense galima panaudoti išmanią analizę, kuri lygina keletą laisvai pasirenkamų duomenų imčių tarpusavyje. Pvz. vartotojas gali pasirinkti vieną prekių kategoriją ir lyginti ją su kita - kiek yra klientų, kurie pirko abi kategorijas, kiek yra tokių, kurie nustojo pirkti vieną ir pradėjo kitą ir pan. Tai bene geriausiai galutiniams vartotojams pritaikyta analitikos sistema rinkoje.

Microsoft Power BI sistema yra geras pasirinkimas kainos ir kokybės atžvilgiu. Labai lengvas vizualizacijų pritaikymas įmonei, naujų rodiklių kūrimas, daug kur juntamas panašumas su Excel daro ją patrauklią tiems, kas yra pamėgęs Excel. Tai, kad Microsoft sistemą pateikia kaip paslaugą leidžia nesukti galvos dėl serverių, infrastruktūros ir pradėti sistemą naudoti per kelias dienas daro ją dar patrauklesnę bent jau prototipo pasirinkimui.

Tableau privalumų ar trūkumų negalime įvardinti, nes diegimų Lietuvoje itin mažai. Pagal tarptautinius vertinimus tai tokio pat lygio sistema kaip ir aukščiau išvardintos.

Glowing Keyboard