Ką svarbu suprasti apie analitikos diegimą?

Kiekvienas projektas turi savo apimtį. Nusistovėjęs požiūris būtų dokumentuoti poreikius analitikai, suderinti juos įmonės viduje ir pateikti tiekėjui kaip funkcinių reikalavimų dokumentą (FRD). Tačiau praktikoje tai neveikia. Jei įmonė analitiką diegiasi pirmą kartą, tai profesionaliai paruošti išsamius reikalavimus beveik neįmanoma. Nepradėjus naudotis įrankiu sunku net iki galo suprasti jo galimybes ir reikalvimai dažnai būna panašūs į tas pačias ataskaitas kurias įmonė naudoja jau dabar.

Todėl praktikoje sėkmingesni projektai prasideda nuo prototipo ar mažesnės apimties projekto. Reikalavimai prototipiui yra gerokai mažesni, nes ir pats projektas mažesnis. Geriau prototipui rinktis tokią sritį, kuriai pasirinktas diegėjas jau turi ruošinį ar bent jau patirtį kituose projektuose.

Prieš prototipo diegimą būtinai reikia atsakyti į kalusimą „kas įmonėje bus atsakingas už analitiką?“. Tai darbuotojas, kuris atsakingas už tai, kad visi kuo efektyviau gautų reikalingus duomenis ir duomenys būtų kuo prasmingesni. Jis supranta kaip veikia analitikos sistemos, ko iš jų galima tikėtis, tačiau taip pat supranta ir įmonėje vykstančius procesus. Be šio žmogaus įmonės viduje analitikos diegimas tampa labai rizikingu.

Diegiant prototipą įmonė pradeda geriau suvokti pačią diegimo eigą, atsakomybes, kaip pokyčiai procese ir duomenyse atsispindi analitikoje. Kaip tam tikros įžvalgos pradeda keisti patį procesą. Pabaigus prototipo diegimą galima jau profesionaliau paruošti reikalavimus sekančiam etapui/projektui. Bandyti įdiegti "viską iš karto" yra labai klaidingas kelias. Įmonės viduje paprastai neįmanoma skirti tiek dėmesio analitikos diegimui, kiek tai pareikalautų pilnas diegimas visų sričių iš karto. Todėl geriausia išsirinkti sekančią sritį ir judėti toliau.

Soltus, UAB

+370 618 59878

Ukmergės 251, Vilnius