+370 618 59878

Ukmergės g. 251
Vilnius, 
Lithuania

©2019 by Soltus. 

Kaip pasiruošti projektui?

Pirmiausias ir svarbiausias klausimas yra „kas įmonėje bus atsakingas už analitiką?“. Tai darbuotojas, kuris atsakingas už tai, kad visi kuo efektyviau gautų reikalingus duomenis ir duomenys būtų kuo prasmingesni. Jis supranta kaip veikia analitikos sistemos, ko iš jų galima tikėtis, tačiau taip pat supranta ir įmonėje vykstančius procesus. Daug diskutuojama kokia standartinė pozicija įmonėje labiausiai atitinka šiai rolei. IT vadovas užsienio straipsniuose šia tema paprastai nurodomas kaip mažiau tinkantis (dėl mažo gilinimosi į procesus ir gebėjimo formuoti rodiklius). Finansų, pardavimo ir marketingo vadovai nurodomi kaip labiau tinkantys. Tačiau kategoriško atsakymo nėra. Aišku tik tai, kad be šio žmogaus analitikos diegimas tampa tik naujo įrankio be jokios krypties ar aiškiai suformuoto tikslo įsigijimu ir atmetimo reakcija įmonėje gali būti gan didelė. „Kam man tiek rodikliai? Kodėl spalvos ne tokios? Kai kuriuos mygtukus sunku rasti...“

Kiekvienas projektas turi savo apimtį. Profesionalus požiūris būtų dokumentuoti poreikius analitikai, suderinti juos įmonės viduje ir pateikti tiekėjui kaip funkcinių reikalavimų dokumentą (FRD).

Kitas kelias būtų įsigyti vieną iš standartinių analitikos paketų ir pradėti nuo jo įsisavinimo. Tai kainuoja mažiau nei ilgą laiką ruoštis projektui teoriniame lygmenyje. Šiuo atveju jūs turite veikiančią sistemą, galite gilintis į principus kaip ji veikia, kuo skiriasi ataskaitos nuo analitikos ir galite geriau suformuoti viziją ko sieksite su didesnės apimties projektu.